Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X

Wstęp


Witaj na blogu, który jest poradnikiem dla rodziców i nauczycieli, czyli prosto o nowoczesnych metodach nauczania.

7 czerwca 2017

Wirtualna rzeczywistość - VR w nauczaniu

Rzeczywistość wirtualna (ang. virtual reality), fantomatyka – obraz sztucznej rzeczywistości stworzony przy wykorzystaniu technologii informatycznej. Polega na multimedialnym kreowaniu komputerowej wizji przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń. Może on reprezentować zarówno elementy świata realnego, jak i zupełnie fikcyjnego.



Jak VR może wpłynąć na edukację?

Co może wnieść wirtualna rzeczywistość do lekcji geografii? Czy jest nam w stanie pomóc w nauce? Czy dzieci będą bardziej uważały na lekcjach? Czy lekcje staną się ciekawsze? Postaram się odpowiedzieć na te pytania i przekonać, że korzystanie z aplikacji VR jest nam w stanie ułatwić naukę.  
 
więcej>> 

ImmerseMe to aplikacja z Nowej Zelandii, która pozwoli użytkownikom podróżować po świecie, aby ćwiczyć ich językowe umiejętności. Jej twórcy opierają się na autentycznych miejscach i sytuacjach, dzięki którym możemy uczyć się i ćwiczyć bez stresu, że popełnimy błąd, zanim udamy się do danego miejsca naprawdę. W tej chwili oferują ograniczony dostęp do wersji beta z 10 językami i 100 scenkami do wyboru. Pełna wersja zapowiedziana jest na początek 2017 i będzie dostępna poprzez 3 rodzaje subskrypcji: studencką, podróżniczą oraz biznesową.

 



Virtual Speech to startup z Londynu, który pracuje nad dwiema aplikacjami VR. Jedna służy do ćwiczenia publicznych przemów, druga do nauki angielskiego z poziomu francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego oraz niemieckiego. Inne języki dostępne będą wkrótce. Language VR działa na Google Cardboard i pozwala eksplorować pokoje do nauki słownictwa, przemieszczać się po autentycznych miejscach na Wyspach Brytyjskich, ćwiczyć rozmowy o pracę, a także budować zdania poprzez wirtualne klocki.





Filmy dla najmłodszych. Dzięki technologii VR mogą uczyć się podstawowych rzeczy. Nauka stanie się atrakcyjniejsza.







 Źródła: [1], [2], [3]